piątek, 22 kwietnia 2016

"Prawo na YouTub'ie - 11 kanałów, które warto subskrybować - aktualizacja"


W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam 11 propozycji, według mnie, najlepszych kanałów związanych z prawem na YouTube, które warto oglądać, obserwować i subskrybować. Wpis publikuję w ramach zakładki rekomendacje, gdzie wcześniej polecałam Wam wartościowe książki, filmy czy autorytety w dziedzinie prawa, którymi warto się zainspirować. W kolejnych wpisach z tej serii zaprezentuje Wam polecane strony w serwisie Facebook oraz profile na Instagram.com, które warto znać i obserwować z perspektywy studenta prawa. Wracając do dzisiejszego wpisu zachęcam Was do dzielenia się w komentarzach Waszymi propozycjami kanałów związanych stricte z prawem, dyplomacją czy prawami człowieka. Miłej lektury (i oglądania)!


1. ADWOKATURA POLSKA


Jako pierwszy polecam Wam kanał Adwokatury Polskiej, na którym znajdziecie wiele wartościowych filmów, nowe odcinki serialu "Obrońcy" oraz relacje z wydarzeń m.in. z konferencji "Niezależność Sądów i Trybunałów jako gwarancja praw i wolności człowieka". W szczególności zachęcam Was do obejrzenia nowej serii filmów "Życie z adwokaturą", w ramach której prezentowani są wybitni adwokaci, uprawiający swój zawód z pełnym profesjonalizmem, determinacją i zaangażowaniem, dla których prawo jest pasją. Warto mieć takie osobowości za autorytety i czerpać wiedzę z ich doświadczenia.

2. RAFAŁ CHMIELEWSKI


Kolejnym kanałem zdecydowanie wartym polecenia jest kanał tworzony przez Pana Rafała Chmielewskiego, który zajmuje się przede wszystkim e-marketingiem prawniczym w sieci, prowadzeniem i monitorowaniem blogów prawniczych, social marketingiem i nowoczesnymi sposobami pozyskiwania klientów dla kancelarii prawnych. Zarówno studenci, aplikanci czy praktycy prawa mogą naprawdę zainspirować się działalnością. Z kanału dowiedziecie się również o nowym projekcie Pana Rafała Chmielewskiego, którym jest poradnik "Pamiętnik Adwokata" o promocji kancelarii za pomocą bloga prawniczego. Nawet jeśli nie jesteście jeszcze na etapie zakładania czy prowadzenia kancelarii prawnej to optymizm i filozofia życia Pana Rafała zmotywuje Was do ciągłego rozwoju osobistego oraz zdobywania nowych kwalifikacji. 


3. HARVARD LAW SCHOOL

Kanał Harvard Law School jest w prawdzie prowadzony w języku angielskim, aczkolwiek mając możliwość ustawienia napisów w języku polskim, nie powinniście mieć większych problemów ze zrozumieniem przekazywanych treści. Filmy prezentowane przez Harvard Law School umożliwiają dostęp do twórczego uczenia się dedykowanego studentom prawa, którzy mają możliwość oglądania kanału nie będąc studentami Harvardu. Na kanale znajdziecie mnóstwo interesujących filmów z konferencji dotyczących różnych dziedzin prawa i tematów pokrewnych, jak również wartościowe prelekcje, dyskusje, relacje z konkursów oraz innych wydarzeń.

4. MEDIACJA


Kanał Mediacja utworzony został w ramach kampanii społecznej "Mediacja. Rozmowa, zrozumienie, rozwiązanie." realizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, której celem jest zapewnienie wzrostu popularności mediacji i dostarczenie opinii publicznej wiedzy ogólnej na ten temat. W szczególności polecam ten kanał osobom zajmującym się arbitrażem, mediacją oraz innymi alternatywnymi metodami rozwiązywania sporów. Warto subskrybować, aby być na bieżąco z rozwojem mediacji w Polsce i wiedzieć o wszystkich aktualnościach. Na kanale znajdziecie m.in. ABC mediacji, wypowiedzi ekspertów czy relacje z konferencji. Mam nadzieję, że w przyszłości na kanale znajdą się przykładowe symulacje, które umożliwią zrozumienie mechanizmów, jakimi rządzi się mediacja.

5. OIRP WARSZAWA
Kolejnym polecanym kanałem w ramach tego wpisu, jest kanał prowadzony przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, będącą samorządem zawodowym radców prawnych w okręgu warszawskim, którego celem jest reprezentowanie interesów zawodowych radców prawnych. Na kanale znajdziecie serię filmów "Debaty przy kawie", reportaże, wypowiedzi ekspertów oraz relacje z organizowanych przez OIRP Warszawa wydarzeń. Na pewno jest to świetne źródło informacji dla osób, które w przyszłości chcą pełnić zawód radcy prawnego.


6. POKÓJ ADWOKACKI


Na kanale Pokoju Adwokackiego o wszystkim co adwokackie (i nie tylko) opowiada mec. Joanna Parafianowicz. Polecam Wam w szczególności filmy "Życie prawnika: czy warto iśc na prawo?" oraz "Jak przygotować się do egzaminu adwokackiego?". Warto zaglądać dla komentarzy Pani Mecenas dotyczących np. aktualanych zmian w prawie, relacji z wydarzeń np. Konferencji "Rola prawnika i dziennikarza w kreowaniu rzeczywistości demokratycznego państwa" czy serii rozmów z adwokatami "Głos Pokoju" m.in. z adw. Łukaszem Wydrą. 

7. ZNAKI TOWAROWE BLOG


Znaki Towarowe Blog to kanał prowadzony przez rzecznika patentowego Mikołaja Lecha i stanowi kontynuację wiadomości, które umieszcza na swoim blogu. Na kanale znajdziecie m.in. cykl odcinków dotyczący prawnej ochrony marki. Ponadto dowiecie się czym jest znak towarowy, co można chronić w urzędzie patentowym, o czym należy pamiętać wybierajac nazwę dla swojej firmy, ile kosztuje zastrzeżenie nazwy firmy oraz jak wystrzegać się sytuacji, w których nieuczciwe podmioty próbowałyby wyłudzić od Was pieniądze. Polecam w szczególności osobom zainteresowanym prawem własności intelektualnej, znakami towarowymi i ochroną stworzonej marki.

8. TADEUSZ SŁABY


Jeśli interesujęcie się prawem rodzinnym i chcielibyście specjalizowac się w tej dziedzinie polecam Wam serdecznie kanał prowadzony przez mec. Tadeusza Słabego, Znajdzecie tam wiele wartościowych filmów, które mogą stanowić świetne uzupełnienie wykładów zarówno z prawa cywilnego jak i stricte z prawa rodzinnego. W filmach omówione jest szczegółowo tytułowe zagadnienie m.in. związki partnerskie, małżeństwo i rozwód czy zasiedzenie, wraz z odniesieniem do orzecznictwa i praktyki zawodowej mecenasa. 

9. LILY LIKEKolejnym polecanym kanałem w ramach tego wpisu, jest kanał prowadzony przez Lily, czyli 22-letnią studentkę prawa (LL.M) i filozofii (BA) z Uniwersytetu w Groningen w Holandii. Kanał prowadzony jest w języku angielskim, aczkolwiek nawet jeśli nie znacie tego języka w stopniu komunikatywnym możecie zainspirować się m.in. sposobem uczenia, poradami dotyczącymi skutecznego notowania czy artykułami biurowymi, które zawsze warto mieć pod ręką podczas nauki. Osobiście polecam filimiki z serii Real Time Studying oraz LAW SCHOOL BLOG. Nowe w filmy w każdą niedzielę i środę w godzinach popołudniowych.


10. ARKADIUSZ SZCZUDŁO

Kanał prowadzony jest przez prawnika, Arkadiusza Szczudło, który na co dzień pomaga przedsiębiorcom i freelancerem z branży kreatywnej, a w szczególności mody. W wolnych chwilach uczy się francuskiego, dba o swoją kondycję i rozwój osobisty. Jeśli szukacie informacji na temat umowy o dzieło czy zlecenie, udostępnianiu swoich projektów w portfolio, o znaków towarowych albo jak chronić swój pomysł na biznes koniecznie zajrzyjcie na kanał Arkadiusza Szczudło.

11. PRAWNIK PERSONALNY

Ostatnim polecanym kanałem jest założony stosunkowo niedawno "Prawnik Personalny" prowadzony przez Magdalenę Kulczycką, która ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto odbyła aplikację adwokacką zakończoną zdanym egzaminem adwokackim. Autorka w przystępny sposób tłumaczy odbiorcom zagadnienia prawne, które spotykają ich w codziennym życiu. Na kanale dostępne są już filmy dotyczące m.in. ubezpieczenia ac, odszkodowania od fryzjera czy reklamacji oraz zwrotu zakupionych rzeczy. 


Cieszę się, jeśli udało Wam się dotrzeć tego etapu artykułu i zapoznaliście się ze wszystkimi propozycjami. Mam nadzieję, że wpis okazał się być dla Was interesujący i przydatny. Z przyjemnością poczytam Wasze propozycje kanałów związanych z prawem, dyplomacją czy marketingiem prawniczym. Czy oglądacie jakieś inne kanały niezwiązane stricte z powyższą tematyką, ale warte subskrybowania?

21 komentarzy:

 1. Super wpis! Z pewnością co najmnien kilka kanałów już dodaję do swoch subskrypcji :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że mogłam Cię zainspirować. Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 2. Z pewnością niektóre propozycje dodam do subskrypcji. Czekam na kolejny wpis z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz. Zachęcam do obserwowania fanpage'a, na którym informuję o każdym nowym wpisie. Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 3. Szkoda, że kanałów o tematyce prawa jest tak mało.Studiuję administrację i na palcach jednej ręki mogę wyliczyć wartościowe strony z których mogę czerpać swoją wiedzę. Mimo wszystko cieszę się, że coraz więcej osób korzysta z internetu nie tylko do rozrywki ale także do nauki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz. Przyznam szczerze, że gdy przygotowywałam wpis, byłam zdziwiona, że w Polsce jest tak naprawdę kilka dobrych kanałów na YouTube traktujących o tematyce prawnej. Mam nadzieję, że powyższy wpis zmotywuje innych do zakładania kanałów, ale też i stron, które będą bardziej merytoryczne i wartościowe w odbiorze. Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 4. Zerknąłem dopiero tak z grubsza na te kanały i trzeba powiedzieć, że są na prawdę fajne. Będę zaglądał z pewnością częściej na nie, gdyż z pewnością przydadzą się podczas moich studiów magisterskich :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że wpis okazał się być pomocny. Zachęcam również do zaglądania, co jakiś czas na bloga i fanpage. Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za wpis. Wprawdzie jestem już po studiach prawniczych ale wiedzę trzeba podtrzymywać cały czas;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że mogłam pomóc i zainspirować. Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzień dobry Pani Kingo.

  Dziękuję za polecenie mojego kanału. To miłe być w takim doborowym zestawieniu. Mam tylko pytanie czy zechciałaby Pani dodać link do kanału lub podlinkować do niego zdjęcie. Myślę, że czytelnicy chętnie przejrzeliby naszą twórczość, ale mało kto będzie ręcznie szukał kanałów na YouTube.

  Internauci są leniwi :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz. Zgodnie z prośbą - podlinkowałam wszystkie zdjęcia. Mam nadzieję, że teraz Czytelnicy będą zadowoleni i z przyjemnością zajrzą na strony polecanych kanałów. Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 9. It's really a nice and helpful piece of information. I am satisfied that you simply shared this useful info with us.
  Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you for your comment. Good to know that they are on this blog so nice and engaged readers. I wish you a nice weekend. Best wishes!

   Usuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 11. podajesz przykład kanału z zakresu prawa rodzinnego a masz w zanadrzu coś z zakresu prawa własności intelektualnej? Albo z procedury cywilnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz. Niestety nie trafiłam jeszcze na kanał związany z prawem własności intelektualnej. Najbliżej tej tematyki jest kanał "Znaki Towarowe Blog". Niemniej jednak jeśli trafię na podobny kanał zaktualizuję powyższą listę. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 12. a kanał Prawnik Personalny? Pojawił się całkiem niedawno ale wydaje mi się, że ma potencjał bo opowiada o takich sytuacjach, w których każdy z nas kiedyś się znalazł i nie wie co zrobić :)

  https://www.youtube.com/channel/UCWPQbJgrGNOQjiPYORPxbhw

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie za komentarz. Z przyjemnością dodam kanał "Prawnik Personalny" do mojej listy polecanych kanałów na YouTube'ie. Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Świetne zestawienie, nic tylko trzeba rezerwować wolne wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję za komentarz i życzę miłego oglądania :)

  OdpowiedzUsuń